0
0
0

Про електричні теплі підлоги


В сучасному світі одним з найбільш поціновуваних факторів чи характеристик вважається комфорт. Комфорт, чи то пак, зручність користування тим чи іншим приладом, комфорт при виборі товарів та їх оплата в супермаркеті, зручність користування тим чи іншим сайтом і т.д. Звісно, не винятком буде і власне помешкання, основним параметром якості якого, більшість людей вважає затишок і комфорт.

Однією з вирішальних ознак затишної оселі є комфортна температура повітря всередині приміщення, створити яку допоможе тепла підлога. Підлоги з підігрівом, мабуть, найдавніша технологія опалення приміщень. Про них відомо ще з часів Стародавнього Риму, де під підлогою лазень прокладали труби, по яких проходило гаряче повітря.

Сучасні теплі підлоги поділяються на дві групи – водяні і електричні. Саме про підлоги з електричним підігрівом ми розповімо більш детально.

Існує 3 основних типи електричних теплих підлог:

 • Кабельні
 • Плівкові
 • Стрижневі

Кабельні теплі підлоги

Теплі підлоги на основі одно чи двожильного нагрівального кабелю застосовуються при монтажі в підлогову стяжку товщиною 3 – 5 см, тому, при виборі цього варіанту, необхідно враховувати те, що загальний рівень підлоги, залежно від фінішного покриття, збільшиться.

Одножильний кабель є дешевшим але складнішим у монтажі, крім того, його рекомендують використовувати для нежитлових і господарських приміщень (балкони, лоджії, коридори) через вищий рівень електромагнітного поля.

Двожильний нагрівальний кабель простіше монтується і має значно нижчий електромагнітний фон, тому його рекомендується використовується для житлових приміщень (вітальні, спальні, дитячі кімнати, кухні…).


Також, для спрощення монтажу, виготовляють кабельні мати – це двожильний нагрівальний кабель, який уже закріплений на поліпропіленовій сітці. Кабельні мати можуть укладатися як в шар плиткового клею, так і в фінішну підлогову стяжку.

Кабельні системи електричного підігріву підлоги нормуються ДБН В.2.5-24-2012 «Електрична кабельна система опалення».

Плівкові теплі підлоги

Інфрачервоні плівкові теплі підлоги являють собою карбонові пластини (джерело інфрачервоного випромінювання), які з’єднані між собою мідними струмопровідними шинами, що знаходяться між двох шарів полімерного матеріалу, загальною товщиною до 0,5 мм.

Цей тип електричних теплих підлог використовується для монтажу під легкі і тонкі покриття – паркет, ламінат, лінолеум чи ковролін. Завдяки незначній товщині нагрівальної плівки, рівень підлоги, практично, не піднімається.

Основні переваги інфрачервоної плівкової теплої підлоги:

 • Низька ціна
 • Енергоефективність – споживання електроенергії до 40% нижче, порівняно з кабельними теплими підлогами
 • Корисний обігрів довгохвильовим інфрачервоним випромінюванням, не сушить повітря, має ефект іонізації та антиалергенну дію
 • Простота монтажу
 • Може використовуватись під меблями
 • Низька інтенсивність електромагнітного поля
 • Можна монтувати на стінах та стелі

Стрижневі теплі підлоги

Електричні теплі підлоги на основі карбонових стрижнів – це інноваційна система підлогового обігріву інфрачервоним випромінюванням, яка є однією з найекономніших видів теплої підлоги.

Стрижневі мати призначені для монтажу в шар плиткового клею або в тонку стяжку.

Переваги:

 • Висока енергоефективність – зменшення витрат на електропостачання до 60%
 • Висока міцність і стійкість до перегріву карбонових стрижнів, що дозволяє ставити поверх меблі та не перейматися перестановкою їх в майбутньому
 • Корисний обігрів довгохвильовим інфрачервоним випромінюванням, не сушить повітря, має ефект іонізації та антиалергенну дію
 • Надійність – підключення відбувається паралельно, тому, при пошкодженні однієї секції, решта підлоги буде справно працювати
 • Низький рівень електромагнітного випромінювання
 • Гарантія 20 років

Для ефективної роботи будь-якої теплої підлоги обов’язково потрібен терморегулятор. Терморегулятори бувають механічними, які є дешевшими і регулюють температуру лише самої теплої підлоги та електронні, які, за своєю суттю, є програматорами, тобто дозволяють запрограмувати температуру в приміщенні погодинно на цілу добу протягом тижня.

Терморегулятори для теплої підлоги

Електронні терморегулятори можуть керуватись як звичайними, так і сенсорними кнопками. Крім того, сучасними терморегуляторами можна керувати дистанційно - з мобільних гаджетів через wifi.

Підсумовуючи, можна сказати, що кожна з систем електричної теплої підлоги має свої переваги та недоліки і у виборі потрібно відштовхуватись від того, які завдання вона повинна виконувати і під яке підлогове покриття монтуватись.

Будь-яку систему теплої електричної підлоги, а також терморегулятор до неї Ви можете обрати і купити у відповідній категорії нашого інтернет-магазину, а при потребі, наші кваліфіковані спеціалісти нададуть вичерпну консультацію і допоможуть вирішити Вашу проблему.

Коментарі