0
0

Монтаж прозорого шиферу ЕліПласт (ElyPlast)Прозорий шифер ЕліПласт. Правила монтажу.

 

Прозорий армований склопластиковий шифер ЕліПласт – це композитний ламінований матеріал, який складається зі скляних волокон, що утворюють армуючий каркас, та поліефірних смол. Скловолоконний каркас формується з хаотично переплетених між собою, коротко нарізаних, пасем, які формують суцільне полотно.

Завдяки такій структурі, а також властивостям надміцного скловолокна та високоеластичного пластику, прозорий шифер ElyPlast є легким та міцним матеріалом, стійким до погодних умов, різких змін клімату та корозії.

Прозорий склопластиковий настил ЕЛІПЛАСТ є багатофункціональним матеріалом та може застосовуватись для покрівлі навісів, бесідок, теплиць, облаштування декоративних перегородок та парканів, замість скла в дахових вікнах та для багатьох інших дизайнерських рішень.

Для того, щоб конструкції з прозорого шиферу служили якомога довше і протягом всього терміну служби виконували своє функціональне та естетичне призначення, потрібно дотримуватись певних правил монтажу.

 

Покрокова інструкція з монтажу прозорого рулонного профільованого шиферу ЕліПласт (ElyPlast).

 

①     При використанні стандартного прозорого шиферу ЕЛІПЛАСТ (0,8 кг/м2) та нахилі скату покрівлі більше 10˚, рекомендований крок обрешітки, тобто відстань між поперечними опорами, повинна складати не більше 50 см. Менший крок призведе до зменшення освітлення, а більший – до зменшення несучої здатності настилу.

При використанні зміцненого прозорого шиферу (1,2 кг/м2), допускається збільшення кроку обрешітки до 60 см.

При нахилі скату менше 10˚, крок поперечної обрешітки повинен складати не більше 40 см.

Монтаж ЕліПласт


②     Обираємо найоптимальніший, за шириною, рулон шиферу, відповідно до розмірів покрівлі (з усіма доступними варіантами можна ознайомитись у відповідному розділі нашого інтернет-магазину)

Для підрізки рулонного прозорого шиферу рекомендовано використовувати болгарку або будівельний ніж для тонких матеріалів.


③     Листи шиферу монтуються від карнизу вгору.

Звис першого листа за нижню повздовжню балку має бути не більше 5 см.

Монтаж прозорого шиферу ЕліПласт


④     Для зручності монтажу, рулонну покрівлю ElyPlast рекомендується розмотувати, безпосередньо, на місці монтажу.

Монтаж шиферу ElyPlast

Рекомендований нахлист листів прозорого шиферу, при нахилі покрівлі більше 10˚, повинен складати не менше 10 см. При нахилі менше 10˚ - від 15 до 20 см.

Монтаж прозорого шиферу ElyPlast


Правильний монтаж шиферу ЕліПласт  Рулонний шифер ЕліПласт кріпиться саморізами по металу чи дереву (залежно від матеріалу обрешітки) з шайбами з ПВХ прокладками та спеціальними підставками під хвилю шиферу. Перед монтажем необхідно розмітити місця сверління згідно рисунку 5. Отвір під саморіз повинен бути на 3 мм більшим діаметру саморіза для нівелювання термічного розширення настилу.

ВАЖЛИВО!!! Саморіз встановлюється чітко в гребінь хвилі. При фіксації в жолобі, існує великий ризик нищення прозорого шиферу внаслідок надлишку вологості або замерзання.

ВАЖЛИВО!!! Для тривалого терміну служби покрівлі з прозорого армованого шиферу ElyPlast необхідно використовувати спеціальні пластикові напівсферичні підставки під хвилю листа.

Виробником рекомендовано використовувати, в середньому, 10 кріплень на 1 кв.м шиферу.


⑥    Нижній та верхній ряди листів кріпляться в кожну 2-гу хвилю, в місцях стику листів – в кожну 3-тю хвилю. Середину листа необхідно кріпити до обрешітки через 3 – 4 хвилі. Краї навісу рекомендовано захистити фартухами з оцинкованої сталі.

Прозорий шифер ЕліПласт. Правила монтажу

Обов’язково використовуйте при монтажі прес-шайби при засверлюванні саморізів. Не можна сильно затискати прес-шайби саморізами до шиферу, оскільки можна пошкодити настил під ними.

У випадку бокового стику, рекомендовано робити нахлист на 1 – 2 хвилі. Якщо ж нахлист робиться на 1 хвилю, на місце стику необхідно нанести силіконовий герметик.

ВАЖЛИВО!!! Не рекомендується використання цвяхів для монтажу прозорого скловолоконного шиферу ЕЛІПЛАСТ. Якщо ж використання цвяхів є вимушеною мірою, вони повинні мати спеціальну насічку та антикорозійне покриття.

Коментарі