0
0

Детальна інструкція по встановленню гофрованого ПВХ - листа Marvec CS

                                                                                    

Монтаж прозорих ПВХ-листів Marvec CS відбувається у кілька етапів: спершу слід підготувати основу – обрешітку, каркас; нарізати листи необхідного розміру з врахуванням нахлесту не лише по вертикальних, але і по горизонтальних краях листа, якщо це необхідно; відміряти та просвердлити отвори для кріплення на відповідній відстані та відповідно підібраним свердлом.

Підготовка обрешітки.

Найкращим матеріалом для обрешітки буде дерев’яний брус чи металевий профіль, що має у перерізі 40х60 чи 50х50 мм. Поверхню потрібно зашліфувати, щоб усунути шорсткі місця чи виступи, які можуть дряпати чи якимось іншим чином пошкоджувати лист шиферу. Обрешітку, особливо якщо вона з металу, слід пофарбувати у білий колір, оскільки він найкраще відбиває світло. Білий колір допомагає уникнути нагрівання елементів, і відповідно можливої деформації листів шиферу у прилеглих до каркасу місцях внаслідок високих температур у спекотні дні.

Перед монтажем впевніться, що поверхня пофарбованого каркасу добре висохла.

Порізка листів.

Для порізки листів слід використовувати один з наступних доступних інструментів: кутову шліфувальну машинку з металевим ріжучим диском (рекомедовані оберти – 2500 обертів/хв), ножиці по металу чи тонку пилку з дрібним зубчастим лезом.
Для успішної порізки, потрібно встановити матеріал так, щоб він не зазнавав зсувів, вібрації, не вигинався та дозволяв лезу інструмента послідовно та плавно порізати лист на частини по потрібній траєкторії.

Порізку слід здійснювати в межах +5…+25 °С, оскільки нижча температура може спровокувати розтріскування матеріалу, а вища призвести до деформації листа під час порізки за рахунок високої навколишньої температури та нагрівання робочого інструменту.  

Свердління отворів.

Для свердління отворів потрібного діаметру - 10 мм - використовується електрична дрель та свердло по дереву чи металу. Для досягнення точності у розмірах отворів, слід починати свердління на найменших обертах та не зміщувати інструмент під час руху свердла. Для виконання отворів слід дотримуватись такого ж температурного режиму, як і для порізки листів.

 

Монтаж листів.

Монтаж листів проводиться у суху безвітряну погоду при температурі не нижче +5 °С та не вище +25 °С, попередньо  визначивши переважаючий напрям та силу вітру у даній місцевості. Врахування напряму та сили вітру важливе для дотримання рекомендованих відстаней від краю каркасу до звисаючого краю шиферу та у нахлестах.

Починати кріплення листів до каркасу слід знизу догори, - така послідовність важлива для безперешкодного стікання опадів з поверхні, крім того, бруд не затримуватиметься на стиках листів. В залежності від типу конструкції – вертикальної чи під кутом, листи поступово накладаються нахлестом із дотриманням рекомендованих відстаней та скручуються комплектом для фіксації DrehQuick у вершину трапеції / хвилі.


При поперечному (горизонтальному чи під кутом) накладанні слід дотримуватися бокового нахлесту в один крок трапеції / хвилі, а у вітряних регіонах з сильними вітрами та опадами – в два кроки трапеції / хвилі. Верхній та нижній нахлест складатиме 150 мм для даху під кутом 10° або 200 мм для даху під кутом 8°.

При вертикальному розміщенні боковий нахлест складатиме два кроки трапеції / хвилі, верхній / нижній нахлест – 100 мм.

Для горизонтальних площин, зведених під кутом, лист шиферу має бути на 60 мм від краю основи для безперешкодного стікання опадів у ринву. У регіонах з сильними вітрами та понаднормовим сніговим навантаженням слід скоротити цю відстань до 40 мм.

Оскільки ПВХ-лист має здатність розширюватися у спеку, у місцях прилягання до стіни слід монтувати його із збереженням відступу у 3-4 мм.

Дахові конструкції з прозорого шиферу не потрібно доповнювати ізоляційним матеріалом! Повітря повинно вільно циркулювати між елементами каркасу та листів.

 


Важливо!
Лист повинен бути розрізаний таким чином, щоб при нахлесті  верхній край листа накривав схил трапеції / хвилі, а не її найнижчу точку (див.схему). Це зашкодить потраплянню опадів чи конденсату під дах.

 Кріплення листів до основи.Лист кріпиться до основи за допомогою спеціальних шурупів DrehQuick. Особливість шурупів полягає в тому, що спершу в підготовлений отвір вставляється прозора пластикова колба-дюбель, яка захищає видимі частини шурупа від вологи після повного вкручування, а потім сам шуруп. Потрібно слідкувати за правильним розташуванням дюбеля у отворі – він повинен бути чітко перпендикулярно поверхні каркасу та щільно прилягати до неї. 

Важливо! 
Діаметр отвору на листі повинен бути більшим за ніжку саморіза на 1,5-2 мм.

Шуруп слід вкручувати шуруповертом – це забезпечить швидкість, міцність та точність кріплення.

Кількість кріплень на лист залежить від кроку обрешітки та розраховується наступним чином: якщо обрешітка має крок 50х50 см, потрібно буде не менше 20 шурупів на один лист. У місцевості з сильними вітрами кількість кріплень потрібно збільшити.

 


Рекомендації щодо транспортування, зберігання та догляду за полікарбонатними прозорими листами BrettMartin.


Транспортування листів  шиферу слід проводити, вклавши їх на рівну, суху, очищену тверду поверхню з опорою по всій площині, без провисання жодного з країв шиферу. При перевезенні та зберіганні слід захищати матеріал від прямих сонячних променів, потрапляння сміття та вологи на поверхню листів за допомогою тканого ізоляційного чохла світлого кольору.

Приміщення, у якому зберігаються ПВХ-листи, має бути провітрюваним. Висота складених у стос листів не повинна перевищувати 50 см.

Забороняється складати зверху будь-які предмети, які можуть деформувати шифер своєю вагою, об'ємом, текстурою, температурою. Забороняється фіксувати стос шиферу мотузками з сильним перетягуванням, оскільки це призводить до деформації країв та як наслідок, до подальшої непридатності матеріалу для монтажу.

Місце зберігання прозорого шиферу у стопках не повинне знаходитися поруч із відкритими джерелами вогню чи нагрівальними елементами з температурою вище +55 °С.  

Листовий гофрований прозорий шифер BrettMartin легкий у догляді та довго служитиме при дотриманні кількох неважких правил:

  • мити поверхню змонтованого шиферу потрібно теплою водою. Перед нанесенням нейтрального мильного розчину, всю поверхню слід змочити водою. Мильний розчин рівномірно розподілити по поверхні м’якою ганчіркою чи губкою, щоб краще видалити бруд. Слід уважно вибирати ганчірку - вона не повинна бути жорсткою та містити абразивних волокон, які здатні подряпати поверхню шиферу. Мильний розчин після нанесення змити струменем води та витерти поверхню насухо.
  • миючі речовини повинні бути нейтральними та не містити лугів та інших речовин, які внаслідок хімічної взаємодіїі із ПВХ-листом можуть спричинити помутніння гладкої поверхні чи пропалити його наскрізь.
  • площину змонтованого даху слід вчасно очищати від снігу.   


  

Коментарі