0
0

Якість повітря та енергоефективна вентиляція

Чому питання вентиляції приміщень є дуже важливим для людини?

Та тому що пересічна людина не може прожити без кисню більше 2 хвилин, а кисень наш організм бере з повітря, яке ми вдихаємо. До складу повітря входять два гази, які нас найбільше цікавлять – кисень (О2) та вуглекислий газ (СО2). Якщо частка кисню в повітрі є незмінною, то частка вуглекислого газу змінюється залежно від різних умов. Також, в повітрі можуть міститись випадкові домішки, наприклад, дрібні часточки сажі, мінеральних речовин та різні мікроорганізми, в тому числі – хвороботворні.

Вплив СО2 на людину

В результаті дихання, в повітрі, що видихається людиною зменшується вміст кисню та збільшується – вуглекислого газу, водяної пари, пилу та мікроорганізмів. Що більше часу людина проводить в закритому невентильованому або погано вентильованому приміщенні, то менш придатним для дихання, а відтак і для нормальної фізичної та розумової діяльності, стає повітря.

Наслідками поганої якості повітря в приміщеннях, де ми проводимо багато часу (житло, дитячий садочок, шкільний клас, офіс чи виробничий цех) стають часті головні болі, хронічна втома, погане самопочуття, сонливість, зменшення продуктивності роботи чи навчання. Вкрай важливою для людини є достатня кількість свіжого повітря під час сну, оскільки, замість того, щоб відпочити за ніч, ми можемо прокидатись уже втомленими.

Правильна вентиляція повинна забезпечувати видалення відпрацьованого, з великою кількістю СО2, мікроорганізмів, пилу та з високим рівнем вологості, повітря з приміщення та притік свіжого повітря з вулиці. В більшості приміщень витяжка реалізована за допомогою централізованих витяжних шахт. Притік свіжого повітря, крім як через відчинені вікна, як правило, не передбачений. Провітрюючи житло, шкільний клас чи офіс за допомогою вікон, ми, разом зі свіжим повітрям, отримуємо й вуличний шум, пил та інші алергени разом з пилком рослин, а взимку ще й втрачаємо дорогоцінне тепло.

Крім зниження якості повітря, при поганій вентиляції, збільшується рівень вологості в приміщенні, що сприяє появі цвілі та плісняви на стінах, ефекту «плачучих» вікон та розмноженню хвороботворних бактерій.

Одним з найефективніших способів вирішення описаних проблем є встановлення децентралізованої притічно-витяжної системи вентиляції зі збереженням енергії (рекуператорів).

Рекуператори

Рекуператор – вентиляційний прилад, який, в більшості випадків, складається з циліндричного пластикового каналу, в якому розміщено теплообмінник, вентилятори, плата керування. З одного боку канал закриває вентиляційна решітка, а з іншого – лицьова панель (анемостат) з електронним таблом або світлодіодними індикаторами. Побутові рекуператори монтуються в зовнішню стіну приміщення.

Існує два різновиди рекуператорів, які відрізняються принципом роботи:

  1. Протитічні – теплообмінники цього типу мають ізольовані канали, через половину яких відбувається видалення теплого взимку або охолодженого кондиціонером влітку відпрацьованого повітря з приміщення. В результаті, нагрівається (охолоджується) теплообмінник, який, в свою чергу, передає цю енергію притічним потокам свіжого повітря з вулиці, що проходять через другу половину каналів. Відбувається паралельний притік і витяжка, при цьому повітряні потоки в середині рекуператора не змішуються між собою.
  2. Реверсивні – принцип роботи полягає в циклічності роботи вентилятора фазами по 70 секунд. В першій фазі рекуператор працює на видалення відпрацьованого повітря з приміщення, яке, проходячи через теплообмінник, передає йому енергію тепла чи холоду. В другій - вентилятор закачує з вулиці свіже повітря, яке нагрівається чи охолоджується проходячи через той же теплообмінник. Такі рекуператори рекомендується встановлювати попарно, щоб вони працювали в протифазі (поки один рекуператор витягує повітря, інший забезпечує притік).

Принцип роботи рекуператора Прана

Енергоефективність (відсоток збереженого тепла чи холоду), залежно від моделі рекуператора, коливається в межах від 64 до 97%.

Отже, організувавши правильну вентиляцію з рекуперацією енергії, Ви отримуєте здоровий мікроклімат з оптимальним рівнем вологості в приміщенні і, в той же час, економите кошти на його обігрів чи охолодження.

Станом на сьогодні на українському ринку представлено декілька виробників рекуператорів, які пропонують досить багато моделей різного типу, потужності, ефективності та способів керування. Більшість з них представлено в нашому інтернет-магазині, а кваліфіковані фахівці допоможуть підібрати рекуператори, які підійдуть саме Вам.

Коментарі
Схожі статті
12.02.2020
Правильна вентиляція. Як вибрати рекуператор.
Правильна вентиляція. Як вибрати рекуператор.
Для відчуття затишку у власній оселі нам потрібен здоровий мікроклімат, а це комфортна температура в приміщенні та чисте свіже повітря.Необхідну температуру можна забезпечити одним з варіантів або комплексом систем опалення, наприклад централізоване ..