0
0
0

Прозорий шифер зі склопластику Fibroplast

    Склопластиковий шифер - відносно новий покрівельний матеріал. Для його виготовлення використовують поліефірні смоли, які армуються скловолокном. Пропорції підбираються таким чином, щоб забезпечити мінімальну вагу при максимальній міцності і гнучкості. Це робить його в 4 рази легше металевих покрівельних будматеріалів, більш стійким до механічних пошкоджень і УФ-випромінювання, а головне - безпечним для людини.

    Шифер зі склопластику буває двох видів: плоский, хвильовий.

    Плоский застосовують для стінових конструкцій, будівель, дахів складної форми. Матеріал добре гнеться в різних напрямках.

  Хвильовий по формі є аналогом азбестоцементних покрівельних виробів, за рахунок цього їх часто комбінують між собою.

    Головні переваги скловолоконого шиферу:

 • Міцність. Шифер Fibroplast (Чехія) розроблений спеціально для застосування поза приміщеннями, тому армована основа витримує значні механічні дії статичного і динамічного характеру.
 • Пожежна безпека. Армований склопластик не горить, не виділяє їдкого диму. Це особливо важливо при використанні цього покрівельного матеріалу в житлових приміщеннях. Витримує значні температурні коливання. Діапазон робочих температур, при яких матеріал не змінює своїх властивості, знаходиться в межах - 60 ... + 140 градусів. З цієї причини його застосовують в різних умовах всередині або зовні приміщень.
 • Високі теплоізоляційні властивості. Він добре утримує тепло всередині приміщень, воно не йде через дах або стіни. Це обумовлює його використання в житлових будівлях, теплицях, зимових садах.
 • Стійкість до дії ультрафіолету. На відміну від прозорих покриттів з ПВХ, покритих плівкою для захисту від УФ, яка з часом вигоряє, після чого пластик руйнується (тріскається), прозорий шиферу Fibroplast має в основі не ПВХ, а поліефірну смолу, яка за своїми технічними характеристиками не пропускає УФ на 99%. Відповідно після тривалої експлуатації покриття не змінює свої фізико-хімічні властивості (не тріскається, не руйнується). Прозорість дозволяє пропускати через себе сонячні промені, не затримуючи їх на поверхні. Це має два позитивних моменти: матеріал не руйнується, не вигоряє з часом, як це відбувається з багатьма іншими покрівельними матеріалами; не відбувається акумулювання тепла поверхнею з подальшою його віддачею всередину будівлі. Металеві, азбестоцементні листи нагріваються протягом дня, ввечері віддають теплову енергію повітрю всередині приміщення, піднімаючи там температуру.
 • Мала вага. Склопластик відрізняється невеликою масою в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами. Це дозволяє не споруджувати посилені конструкції, укладати потужний фундамент, виконувати інші роботи по зміцненню.
 • Гнучкість. Прозорий шифер хвильовий або плоский виступає матеріалом для закріплення на підставі у вигляді арки, полуарки, інших геометричних фігур, що мають кути або заокруглення.
 • Обробка. Прозорий шифер можна з легкістю різати без застосування професійних інструментів, надаючи йому потрібну форму. З цим завданням зможе впоратися навіть домашній майстер, використовуючи наприклад електролобзик або «болгарку».
 • Безпека. Скловолоконні листи при механічному пошкодженні не утворюють велику кількість осколків, як скло, - ними неможливо порізатися. Це обумовлює широке застосування матеріалу в місцях роботи, проведення часу людей (особливо важливо для організації дитячих місць відпочинку).
 • Екологічність. Під дією сонячних променів, опадів, з матеріалу не виділяються шкідливі токсичні речовини. Немає неприємного запаху, інших характерних ознак, тому його встановлюють при житлових приміщеннях.
 • Естетичність. Акуратне виконання, великий вибір кольорової гами допомагають дизайнерам оформити будь-яке приміщення, щоб воно гармонійно вписувалося в загальний екстер'єр.
 • Простота монтажу. Установка не вимагає застосування спеціальних інструментів. Нескладна технологія, невелика вага, розміри листа допускають виконання робіт однією людиною без сторонньої допомоги. Це впливає на швидкість виконання монтажу - роботи виконуються в мінімальні терміни.
 • Монтаж в будь-який час року. Властивості матеріалу, його стійкість до перепадів температур дозволяють здійснювати монтажні роботи при будь-якій погоді, включаючи зиму.
 • Хімічна стійкість. Матеріал не змінює зовнішній вигляд, не знижується його надійність під дією дощів, що містять хімічно активні речовини. Таке часто спостерігається біля відповідних виробництв. Він надійно захищає рослини і предмети під навісом від цього негативного фактора.