0
0

Все про правильне зберігання та монтаж покрівельних ПВХ листів Ondex.


                                                                    

Місце для зберігання листів повинно мати рівну горизонтальну площину, на яку не потрапляють прямі сонячні промені та волога. Ідеальним буде приміщення чи навіс. Це вбереже листи від деформації та утворення так званої «білої іржі».

Важливо уникати контакту листів із розігрітими сонцем поверхнями на будь-якому етапі зберігання чи транспортування. Навіть короткочасний контакт може спричинити початок деформації листа.

При укладанні листів один на одного, потрібно слідкувати щоб  вони були повністю сухими. Висота складених листів не повинна перевищувати 50 см. 

Поверхню вкладених листів слід накрити світлим, а краще білим, непрозорим матеріалом та захистити торці листів від можливих пошкоджень.

Листи ПВХ забороняється будь-яким чином згинати при транспортуванні, слід вибирати відповідну ширину кузова.                                                             

Під час процесу монтажу листи Ондекс найкраще відразу встановлювати на поверхню даху, уникаючи проміжного зберігання на вулиці. 

Частини поверхні конструкцій, які дотичні до листів, повинні бути пофарбовані в білий колір з метою кращого відбивання світла від поверхні.

Конструкції, створені з листів, повинні бути вентильованими природнім чи примусовим способом та перебувати в межах робочих температур експлуатації пластику: від –40 до +65 °С, для того щоб запобігти перегріву та деформації листів в місцях кріплення. Тому сусідство із водопровідними трубами, нагрівальними приладами, камінами та іншими потенційними джерелами високих температур небажане.

При монтажі прозорого шиферу Ondex сторона листа з позначкою УФ-захисту повинна знаходитись з зовнішнього боку.

Листи Ondex вкладаються лише одним шаром у будь-яких покрівельних конструкціях. Слід уникати накладання на інші матеріали темного кольору. Недоцільним буде використання ізоляційних матеріалів під прозорим шифером.                                                            

Особливості механічної обробки при монтажі прозорого ПВХ шиферу Ondex.

У процесі монтажу виникає потреба зробити отвір чи відрізати зайвий шматок листа. Щоб не зіпсувати поверхню, потрібно використовувати відповідні інструменти та способи обробки.

Порізка.

Перед порізкою лист слід надійно зафіксувати. Для порізки найкраще використовувати дискову пилу чи пилку для металу. Інші види пил, наприклад, імпульсної чи ударної дії, можуть спричинити появу тріщин чи сколів при порізці.

Свердління.
Свердління можна проводити звичайними злегка затупленими свердлами (для цього обробити поверхню свердла наждачним папером). Діаметр отворів повинен бути на 3-4 мм більшим від діаметру саморіза. Можливе утворення стружки, тому слід подбати про її усунення.

Правила монтажу.

Вкладати листи Ondex потрібно з нахлестом по краях наступним чином: 100-200 мм у поздовжньому напрямку та 1 чи 2 хвилі у поперечному напрямку в залежності від типу профілю (профіль PO хвиля, профіль Greca (трапеція) – 2 хвилі). При цьому застосовують наступні елементи:

-спеціальні засоби кріплення

-профільовані прокладки

-захисні шайби EPDM

-гвинти, саморізи, шурупи 
                                                                                                          
При монтажі найчастіше використовуються саморізи з прогумованою шайбою і підставки за формою профілю.

Можливий радіус вигину листа залежить від форми хвилі.

При вертикальному монтажі (паркан, стіни, перегородки…) листи Ondex кріпляться до поверхні в нижній поріг хвилі. При монтажі в якості покрівлі, листи кріпляться у вершину хвиль, з попередньо вставленою спеціальною підкладкою.

Можливі варіанти кріплення проміжних та крайніх листів на різних конструкціях показано на малюнку.

                      

                                                                        
 

 

Коментарі